Prvý obchodný reťazec v Poľsku dezinfikovaný pomocou UV-C žiarenia

Predstavenie spoločnosti Społem

Predajne Społem

Ozorków, Poľsko

Zariadenia na UV-C dezinfekciu od spoločnosti Philips znižujú riziko kontaminácie zákazníkov a zamestnancov predajní Społem a zvyšujú bezpečnosť a komfort nakupovania. 

Veríme, že investícia do zariadení na UV-C dezinfekciu od spoločnosti Philips potvrdzuje kvalitu a dôveryhodnosť našej značky – hlavne v takej zložitej situácii, ako je pandémia koronavírusu.“
Agnieszka Derlecka, prezidentka predajní Społem, Ozorków
Požiadavky zákazníka – Społem

Výzva

Spoločnosť s vyše 3 000 predajňami je jedným z najväčších maloobchodných reťazcov v Poľsku. Na ochranu zamestnancov a zákazníkov počas pandémie sa spoločnosť Społem rozhodla pripraviť tie najprísnejšie hygienické podmienky, aby zabránila šíreniu ochorenia. V dôsledku neustáleho pohybu zákazníkov to však predstavovalo skutočne náročnú úlohu.

Riešenie spoločnosti Społem

Riešenie

Na stropy namontovali zariadenia Philips na UV-C dezinfekciu horných vrstiev vzduchu, ktoré nepretržite vytvárajú UV-C žiarenie v hornej časti predajne. Zákazníci pritom môžu ďalej nakupovať, aj keď sú tieto zariadenia v prevádzke. Na dezinfekciu povrchov použili UV-C svetelné lišty, ktoré sa automaticky aktivujú v noci, keď sa v predajniach nikto nenachádza.

Súvisiace prípady

EDEKA Nemecko

Spoločnosť EDEKA Clausen z Nemecka sa rozhodla pre osvetlenie Philips na dezinfekciu vzduchu pomocou UV-C žiarenia, aby ochránila svoje predajne pred baktériami a vírusmi.

"to.market, Taliansko"

UV-C dezinfekcia povrchov a vzduchu prináša dodatočnú ochranu personálu a nakupujúcich v predajniach spoločnosti to.market v Miláne.