Osvetlenie Philips na dezinfekciu pomocou UV-C žiarenia v spoločnosti EDEKA

Úvodný text – dezinfekcia pomocou UV-C žiarenia v spoločnosti Edeka

EDEKA Clausen

Hamburg, Nemecko

Osvetlenie Philips na UV-C dezinfekciu vzduchu poskytuje v spoločnosti EDEKA Clausen ďalšiu úroveň ochrany kupujúcich aj zamestnancov.

Sme hrdí na to, že sme prvým supermarketom v Nemecku, ktorý svojim zákazníkom a zamestnancom poskytuje ďalšiu úroveň ochrany. So spoločnosťou Signify veľmi úspešne pracujeme v oblasti osvetlenia už mnoho rokov a spoločne sa snažíme vytvoriť pre svojich zákazníkov čo najlepšie prostredie na nakupovanie.
– Dr. Dirk-Uwe Clausen, generálny riaditeľ
Požiadavky zákazníka v oblasti dezinfekcie UV-C žiarením – Edeka

Požiadavky zákazníka

Pandémia koronavírusu prináša do nakupovania určité náročné otázky. To posledné, po čom by ľudia túžili, je strachovať sa pri nakupovaní o svoje zdravie a bezpečnosť. Výrazne vzrástla potreba rôznych spôsobov dezinfekcie – najmä vzduchu v uzavretých priestoroch, ale aj povrchov a zariadení. Výzvou pre supermarket EDEKA Clausen v Hamburgu bolo, ako zaistiť vyššiu bezpečnosť zákazníkov a zamestnancov.

Riešenie

EDEKA Clausen je prvým supermarketom v Nemecku, ktorý poskytuje ďalšiu úroveň ochrany použitím 31 UV-C svietidiel Philips na dezinfekciu vrchných vrstiev vzduchu nainštalovaných tak, aby pokryli celú plochu prevádzky v Hamburgu s rozlohou 1315,70 m2. Zariadenia na dezinfekciu vrchných vrstiev vzduchu sú vybavené tienením a optikou, ktoré zabraňujú vystaveniu UV-C žiareniu, a preto zamestnanci môžu bezpečne plniť regály a zákazníci nakupovať potraviny.

Súvisiace prípady

Predajne Społem

UV-C dezinfekcia povrchov a vzduchu prináša dodatočnú ochranu návštevníkom, personálu a nakupujúcim v predajniach Społem v Poľsku.

"to.market, Taliansko"

UV-C dezinfekcia povrchov a vzduchu prináša dodatočnú ochranu personálu a nakupujúcich v predajniach spoločnosti to.market v Miláne.