Práve sa nachádzate na webe spoločnosti Philips lighting. K dispozícii máte lokalizovanú verziu.
Návrhy

  Umožnite obyvateľom

  cítiť v noci hrdosť

  Estetické vylepšenie

  V noci sme pripravení oddýchnuť si a mnoho ľudí si počas večernej prechádzky užíva pohľad na okolitú scenériu. Doprajte im vizuálny zážitok zvýraznením tých najzaujímavejších prvkov mesta pomocou flexibilného bieleho svetla. Hodí sa k tradičným aj moderným konštrukciám a zeleni dodáva zdravý a sýty vzhľad.
  Systém bieleho osvetlenia pomocou svetlometov Philips zvýrazňuje dekoratívne detaily kráľovského paláca vo švédskom Štokholme

  Výkon schválený ľuďmi

   

  Biele svetlo je ideálny pre dekoratívne aj funkčné osvetlenie na verejných priestranstvách. V jednom prieskume sa takmer 90 % respondentov zhodlo, že biele svetlo je autentickejšie ako svetlo tradičných žltých sodíkových svetelných zdrojov. Táto prirodzená atmosféra umožňuje ľuďom cítiť sa ako doma nielen v centre mesta.

  Ľudia obdivujú sochu osvetlenú bielym svetlom Philips
  Námestie dobre osvetlené bielym svetlom Philips

  Pomáhame mestám rásť

   

  Mnoho moderných miest berie osvetlenie vážne a biele svetlo je medzi nimi čoraz obľúbenejšie. Ako povedal prezident asociácie Somosaguas Neighbourhood Association zo španielskeho Madridu: „Toto osvetlenie spĺňa naše prísne estetické požiadavky. Biele svetlo je bližšie prirodzenému videniu, čo zlepšuje kvalitu života miestnych obyvateľov – a zvyšuje aj hodnotu nehnuteľností.“

  Meranie vnímanie farby svetla

   

  Biele svetlo je výrazne lepšie ako tradičné osvetlenie – ale nemusíte veriť len nám. V roku 2005 sa vo francúzskom Lyone uskutočnil terénny test EVALUM*, ktorý zisťoval typ osvetlenia uprednostňovaný respondentmi. Študenti žijúci v areáli univerzity INSA a obyvatelia žijúci v 6. obvode mesta boli požiadaní, aby vyhodnotili rôzne svetelné zdroje.

   

  Výsledky ukázali, že ľudia jasne dávali prednosť svetelným zdrojom s teplým bielym svetlom s teplotou 3 000 K. Úroveň spokojnosti s týmito svetelnými zdrojmi bola vyššia ako so žltými vysokotlakovými sodíkovými výbojkami a zdrojmi studeného bieleho svetla (4 000 – 4 200 K).

   

  * EVALUM: Evaluation de lumieres urbaines pour un eclairage durable (Hodnotenie svetelných zdrojov pre trvalo udržateľné osvetlenie).