Práve sa nachádzate na webe spoločnosti Philips lighting. K dispozícii máte lokalizovanú verziu.
Návrhy

  Lepšie svetlo,

  menšia spotreba

  Energetická účinnosť  


  Najmodernejšie biele svetelné zdroje, ako je MASTER CosmoWhite, pomáhajú mestám rásť. Nielenže sú energeticky účinnejšie než konvenčné alternatívy, ale ich čisté biele svetlo sa zdá byť jasnejším, než v skutočnosti je. Znamená to, že môžete uspokojiť verejnosť a zároveň znížiť svetelný výkon až o 30 %, čím ušetríte peniaze.
  Ulica osvetlená energeticky účinným bielym svetlom Philips

  Pomôže vám biela fungovať ekologickejšie?


  Biele svetlo poskytuje množstvo nových spôsobov, ako ušetriť energiu a pomôcť životnému prostrediu. Vyšší vnímaný jas bieleho svetla znamená, že pri nových inštalácií možno zväčšiť rozostupy medzi stĺpmi svietidiel. Pri rekonštrukcii môžete tiež znížiť výšku inštalácie použitím svetelných zdrojov s nižším príkonom, prípadne môžete svetelné zdroje s nižším príkonom nainštalovať pri modernizácii.

   

  Aj v prípade, že tieto výhody nevyužijete, superúčinné svetelné zdroje Philips zvýšia vašu udržateľnosť prostredníctvom zníženej spotreby energie a nižších emisií CO2.

   
  Menej môže byť viac


  Biele svetlo umožňuje znížiť svetelný výkon, pretože je vnímané ako jasnejšie, než v skutočnosti je. Túto výhodu už reflektujú britské štandardy osvetlenia. Vo Veľkej Británii je možné úroveň osvetlenia vyžadovanú zákonom na vedľajších cestách a chodníkoch znížiť až o 30%, ak je hodnota podania farieb svetelného zdroja 60 a viac, čo biele svetlo spĺňa.
  Vysoká úroveň jasu na ulici s bielym svetlom Philips

  Ako funguje vnímaný jas?


  Pri nízkej úrovni osvetlenia sú tyčinky na sietnici oka aktívnejšie. Ľahšie vnímajú svetelné zdroje s vyššou úrovňou emisií modrého svetla. Svetelný zdroj nemusí nevyhnutne vyžarovať viac svetla, no vydáva vyššiu úroveň frekvencie svetla, ktorú dokáže ľudské oko vnímať. To je prípad bieleho svetla, ktoré má preto vyšší vnímaný jas.
  Centrum mesta príjemne osvetlené bielym svetlom Philips

  Porovnanie spotreby energie  


  Pripravte sa na úsporu energie. Len modernizáciou inštalácie osvetlenia pomocou nových svetelných zdrojov môžete znížiť spotrebu energie až o 43 %. V prípade úplne novej inštalácie dosahujú úspory až 56 % a vďaka energeticky účinnej technológii LED sú možné ešte vyššie úspory.

   

  Vysokokvalitné biele svetlo je preto ekologickým riešením pre vonkajšie inštalácie. Znižuje emisie CO2 na úroveň, ktorá sa v minulosti považovala za nemožnú, a výrazne znižuje náklady na energiu.

  Ľudia sa rozprávajú pod bielym svetlom Philips