Osvetlenie svietidlami Philips UV-C Upper-Air – cesta na bezpečný návrat do práce

Forte Partners

Kancelárska budova spoločnosti Forte Partners

Bukurešť, Rumunsko

V súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 musela spoločnosť Forte Partners prijať rýchle opatrenia, aby svojim nájomníkom zaistila komfortný návrat do kancelárií.

V našich kanceláriách sme namontovali svietidlá pre dezinfekciu vrchných vrstiev vzduchu. Tieto svietidlá sú vzhľadom na osoby pracujúce v objekte umiestnené vo výške, ktorá zabraňuje vystaveniu osôb pôsobeniu svetelného zdroja UV-C žiarenia. Vďaka prirodzenej ventilácii v miestnosti dezinfikovaný vzduch z vrchných vrstiev dokonale cirkuluje, preto tieto svietidlá považujeme za ideálne riešenie pre naše kancelárie a ďalšie obývané budovy.
– Stephen Burke, riaditeľ výstavby, Forte Partners
Požiadavky zákazníka – Forte Partners

Požiadavky zákazníka

V súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 sa spoločnosť Forte Partners musela rýchlo prispôsobiť novovzniknutej situácii, a preto hľadala čo najefektívnejšie postupy a bezpečnostné opatrenia, aby svojim nájomníkom zaistila komfort pri návrate do kancelárií. Okrem zvýšeného dôrazu na čistotu bolo jej hlavným cieľom poskytnúť používateľom budovy možnosť sústrediť sa na bežné činnosti bez obáv zo zdravotných problémov v kancelárii.

Koncepcia a riešenie

Spoločnosť Forte Partners ako inovatívny developer potrebovala revolučné a účinné riešenie pre budovu svojho sídla. Z tohto dôvodu prijala vo svojej centrále ako prvý partner riešenie založené na UV-C žiarení. Namontovala 6 svietidiel Philips UV-C Upper Air na dezinfekciu vzduchu v kanceláriách a zasadacích miestnostiach. Spoločnosť Forte Partners sa stala priekopníkom v oblasti dezinfekcie vzduchu pomocou UV-C žiarenia a zaviedla ju aj pre svojich nájomníkov, aby im tak dokázala, že možno vytvoriť bezpečné prostredie na pobyt a prácu.

Zariadenia Philips Upper-Air sú určené na čistenie vzduchu neutralizáciou všetkých choroboplodných zárodkov, vírusov a baktérií. Ich základom je technológia využívaná na dezinfekciu už vyše 35 rokov. V roku 2020 sme ju navyše spoločne s univerzitou v Bostone otestovali a certifikovali na všeobecné účely. 

Zväzok lúčov UV-C žiarenia usmerňujú špeciálne reflektory a mriežka. Vďaka tomu možno dezinfikovať vzduch v priestore a súčasne zaistiť, aby pod priestorom, v ktorom je zariadenie aktívne, mohli pokračovať každodenné firemné procesy. 

UV-C svietidlá nepretržite dezinfikujú vrchné vrstvy vzduchu. Vzduch prirodzene prúdi do vrchných častí miestnosti. Len čo ho svietidlá dezinfikujú, prúdi opäť dolu a mieša sa s nižšími vrstvami vzduchu v kancelárii.

Toto riešenie tak možno prevádzkovať, aj keď sú v miestnosti ľudia. Používatelia budovy zostanú v bezpečí a môžu sa sústrediť na svoje každodenné úlohy. UV-C svietidlá sú vhodné pre akékoľvek uzavreté prostredia, v ktorých je potrebné chrániť ľudí – od kancelárskych priestorov, ako ukazuje táto spolupráca so spoločnosťou Forte Partners, až po školy, obchody, a dokonca aj továrne.

Súvisiace prípady

Bosch

Find out how Bosch is using office lighting to create a productive work atmosphere and save energy.

Sonepar

Sonepar Connect in Reims, France, choses Philips UV-C disinfection upper air luminaires to protect the air in their rooms against bacteria and viruses.

Philips UV-C Upper Air

Mašinoprojekt Kopring a.d., a construction business company, from Belgrade, Serbia, has chosen Philips UV-C Upper Air for disinfection in their conference room