Rose: najlepšie osvetlenie proti vyblednutiu nakrájaného mäsa

Dôležitosť oddelenia čerstvých potravín

Prečo je oddelenie čerstvých potravín dôležité?

Čerstvosť podporuje rast obchodov. Či už ide o mäso alebo syr, ovocie a zeleninu, ryby alebo morské plody, čerstvé potraviny neustále priťahujú zákazníkov do kamenných obchodov. Čím čerstvejšie jedlo vyzerá, tým väčšia pozornosť sa mu venuje.
Správne osvetlenie zvýrazňuje farby a štruktúru čerstvých potravín, a tým láka zákazníkov, aby sa zastavili a nakúpili si. Osvetlenie navyše zlepšuje celkový dojem z predajne a má tiež pozitívny vplyv na predaj čerstvých potravín.

Nádherné nakrájané mäso

Nádherné nakrájané mäso

Výskumy ukazujú, že zákazníci dávajú prednosť mäsovým výrobkom s intenzívnou sýtou farbou. Problém spočíva v tom, že keď mäso vystavíte väčšiemu množstvu svetla, rýchlejšie vybledne a stratí svoju príťažlivosť. LED svietidlá Fresh food Rose sme špeciálne vyvinuli v spolupráci s maloobchodníkmi a odborníkmi na mäso, aby zvýrazňovali červenú farbu mäsa, spomaľovali jeho vyblednutie, a tak prispievali k zvýšeniu predaja a obmedzeniu plytvania.

Rose: program LED osvetlenia pre čerstvé potraviny, špeciálne určený pre nakrájané mäso

Náš výskum:

Overili sme si, že rôzne druhy mäsa blednú rôznou rýchlosťou. Okrem toho sme zistili, že úroveň osvetlenia má na vyblednutie nakrájaného mäsa väčší vplyv než svetelné spektrum.

Výber správneho svetelného spektra však prináša svoje výhody. Správne spektrum pomôže oddialiť vyblednutie a zvýšiť dĺžku skladovateľnosti alebo predajcom umožní použiť vyššiu úroveň osvetlenia na atraktívnejšiu prezentáciu. V prvom prípade možno pri úrovniach osvetlenia zodpovedajúcich bežnému osvetleniu predĺžiť čas skladovateľnosti až o 20 %. V druhom prípade môžu maloobchodníci použiť až o 30 % vyššiu úroveň osvetlenia bez toho, aby došlo k skráteniu dĺžky skladovateľnosti v porovnaní s bežným osvetlením.

Grafy k výskumu účinkov programu osvetlenia Rose na mäso

Vytvorenie pôsobivej atmosféry (pri súčasnom znížení množstva odpadu)

Snažíte sa nájsť rovnováhu medzi rozsiahlou ponukou rôznych čerstvých potravín a minimalizáciou odpadu? A chcete súčasne vytvoriť inšpiratívny zážitok z nakupovania? Správne osvetlenie môže veľmi výrazne ovplyvniť úspech vášho oddelenia čerstvých potravín. Zvýrazňujúce osvetlenie čerstvých potravín ponúka dokonalý recept na príťažlivú prezentáciu a súčasne na predĺženie trvanlivosti čerstvých produktov.

Kontakt

S otázkami sa obráťte na naše miestne kontaktné stredisko.

Súbory na stiahnutie

Viac o osvetlení pre...