PremiumColor: to najlepšie svetlo pre ovocie a zeleninu

muž, ktorý si vyberá čerstvú zeleninu v predajni

Čerstvé potraviny sú zdravšie, lepšie vyzerajú, lepšie chutia a dlhšie vydržia

Na oddelení čerstvých potravín sa upevňuje lojalita nakupujúcich, a preto je často hlavným dôvodom, pre ktorý sa do obchodu vybrali.

S ovocím a zeleninou sú spojené špecifické úskalia a musí sa počítať so stratami. Ide o živé produkty, preto čerstvé ovocie a zelenina podliehajú procesu zrenia a znehodnocovania. Preto sme s čerstvým ovocím a zeleninou vykonali zložité experimenty, aby sme zistili, aké svetlo je najlepšie na prezentáciu a aj na zachovanie kvality.

žena s brokolicou

Dôležitosť vitamínu C pre zdravé stravovanie

Osvetlenie zohráva mimoriadne dôležitú úlohu pri vytváraní vitamínu C v ovocí a zelenine. Vitamín C má zásadný význam pre riadne fungovanie ľudského tela. Telo si však vitamín C nedokáže vytvoriť (ani uložiť). Z tohto dôvodu je dôležité zaradiť do každodenného jedálnička dostatočné množstvo potravín obsahujúcich vitamín C.

Ovocie a zelenina sa považujú za najdôležitejšie zdroje vitamínu C pre človeka, preto je pre zdravie ľudí prospešné, ak čerstvé ovocie a zelenina, ktoré si možno kúpiť v supermarketoch, obsahujú čo najväčšie množstvo vitamínu C. Tu môže zohrať kľúčovú úlohu osvetlenie.

pestovateľ

Experimentálne overené

LED svetlo pestovateľom umožňuje:

  • ovplyvniť sfarbenie a chuť zelenej listovej zeleniny,
  • zvýšiť obsah vitamínu C v paradajkách,
  • znížiť obsah dusičnanov v šaláte, špenáte a rukole.
maloobchodný supermarket

LED svetlo maloobchodným predajcom umožňuje:

  • zlepšiť prezentáciu ovocia a zeleniny,
  • predĺžiť trvanlivosť, znížiť množstvo odpadu a zvýšiť tržby,
  • zachovať kvalitu a bezpečné prostredie pre zemiaky,
  • udržať obsah vitamínu C v brokolici.

PremiumColor: program LED osvetlenia pre čerstvé potraviny, špeciálne určený pre ovocie a zeleninu

koláž z čerstvých potravín

Optimálna prezentácia čerstvých potravín

Zadali sme štúdie, zhromaždili výsledky výskumov a usilovne spolupracovali s maloobchodnými predajcami s cieľom vypracovať odporúčania, ako najlepšie osvetliť čerstvé potraviny. Správne osvetlenie vám umožní vystaviť čerstvé potraviny tak, aby ste zvýraznili farby, ktoré zákazníci uprednostňujú, zaistili maximálnu kvalitu byliniek a šalátu alebo predĺžili trvanlivosť zemiakov. 

Stiahnutím celého dokumentu získate podrobné informácie o vykonaných testoch a naše odporúčania týkajúce sa konkrétnych svetlených receptov LED osvetlenia určených na rôzne okolnosti a druhy potravín.

Kontakt

S otázkami sa obráťte na naše miestne kontaktné stredisko.

Súbory na stiahnutie