Práve sa nachádzate na webe spoločnosti Philips lighting. K dispozícii máte lokalizovanú verziu.
Návrhy

  Dodajte svojej domácnosti energiu

  pomocou kompaktných žiariviek

  Kompaktné žiarivky Philips ponúkajú príjemné mäkké svetlo na vytvorenie príťažlivej atmosféry. Kompaktné žiarivky poskytujú vysoký výkon, úsporu energie a svetlo s dlhou životnosťou. Tieto žiarivky sú najpredávanejšími energeticky úspornými svetelnými zdrojmi. Kompaktné žiarivky kombinujú energiu žiarivkového osvetlenia s komfortom a popularitou žiarovkových svietidiel.

   

  Kompaktné žiarivky Philips sa zmestia do väčšiny svietidiel určených pre žiarovky a spotrebúvajú približne o 75 % menej energie. Kompaktné žiarivky vydržia 6- až 15-krát dlhšie (6 000 – 15 000 hodín). Cenovo najvýhodnejšie a najúčinnejšie sú v priestoroch, kde sú svetlá zapnuté dlhý čas.

   

  Od stolových lámp a vstavaného osvetlenia až po dekoratívne svietidlá sú kompaktné žiarivky, ktoré poskytujú mäkké biele, prirodzené alebo denné svetlo, k dispozícii v tvaroch a veľkostiach, na ktoré ste zvyknutí.

   

  Pozrite si všetky kompaktné žiarivky

  História


  Kompaktné žiarivky boli na trh uvedené v polovici osemdesiatych rokov 20. storočia. Od roku 1990 boli vylepšené ich výkon, účinnosť (v porovnaní so žiarovkami je ich spotreba energie nižšia približne o 75 %), cena a životnosť (vydržia 10-krát dlhšie). Kompaktná žiarivka Philips je dobrou voľbou na použitie v domácnosti. Kompaktné žiarivky dokonca získali označenie Energy Star.

   

  Ako naše kompaktné žiarivky fungujú


  Svetlo zo žiarivky najprv vytvára elektrický prúd prechádzajúci cez inertný plyn, pričom vzniká ultrafialové svetlo neviditeľné pre ľudské oko. Ultrafialové svetlo potom reaguje so špeciálnou vrstvou z fosforovej zmesi na vnútornom povrchu trubice žiarivky, ktorá účinne premieňa neviditeľné svetlo na užitočné biele svetlo. Žiarivky vyžadujú špeciálny napájací zdroj, ktorý sa nazýva predradník a je potrebný na reguláciu prevádzkového prúdu žiarivky a poskytnutie kompatibilného štartovacieho napätia. Elektronické predradníky vykonávajú rovnakú funkciu ako magnetický predradník, ale zastarané magnetické produkty prekonávajú tým, že fungujú pri veľmi vysokej frekvencii, ktorá eliminuje blikanie a šum, pričom zároveň zvyšuje účinnosť. Elektronické predradníky sa tiež ľahšie navrhujú, čo umožňuje stálejšiu a účinnejšiu prevádzku žiarivky, stmievanie žiarivky a pokročilé ovládanie osvetľovacích produktov pripojených k sieti.

   

  Vybrať si kompaktné žiarivky? Vysvetlíme prečo


  S našimi energeticky úspornými svetelnými zdrojmi si môžete užívať jasné svetlo dodávajúce energiu a súčasne šetriť energiu aj peniaze. Sú ideálne ako pracovné osvetlenie v štúdiách, domácich kanceláriách a ďalších priestoroch, ktoré potrebujú vysoký jas. Vydržia až 20-krát dlhšie ako tradičné žiarovky a spotrebúvajú až o 80 % menej energie.

  K dispozícii je široká škála tvarov a veľkostí, takže určite nájdete tú správnu žiarivku podľa svojich potrieb:

  • Veľmi obľúbený tyčový tvar je ideálny pre funkčné osvetlenie, zvyčajne v bežných svietidlách vo forme tienených lámp, kde je žiarivka menej viditeľná.

  • Kompaktný špirálovitý tvar sa ideálne hodí pre menšie svietidlá a je prvou voľbou v prípade, že potrebujete vyšší svetelný výkon, aby sa priestor skutočne rozžiaril.

  • Štandardná žiarivka (v tvare písmena A) je najznámejším tvarom, ktorý sa najlepšie hodí na vytvorenie príjemnej a útulnej atmosféry a väčšinou sa používa v stolových lampách alebo stropných svietidlách.


  • Dekoratívne tvary (gule, sviečky) sa používajú v dekoratívnejších svietidlách, pri ktorých je žiarivka viac viditeľná.


  • Trubice sa používajú ako pracovné osvetlenie alebo na osvetlenie veľkých priestorov, ako sú napríklad chodby alebo garáže.

   

  Obľúbené produkty

  Pozrite si naše obľúbené produkty a vyberte si tú správnu žiarovku


  Najčastejšie otázky

  Potrebujete ďalšie informácie o kompaktných žiarivkách? Pozrite si päť najčastejších otázok.
  1. Aké sú výhody kompaktných žiariviek?

  Kompaktné žiarivky vydržia dlhšie a spotrebúvajú menej elektriny ako konvenčné žiarovky. Sú skvelou voľbou, ak hľadáte jednoduchý spôsob úspory energie a zníženia účtov za osvetlenie.
   
  2. Ako dlho vydržia?


  Žiarivky majú životnosť od 6 000 až do 15 000 hodín používania, takže ich len zriedka treba vymeniť. V porovnaní s nimi majú typické žiarovky zvyčajne životnosť do 1 000 hodín.


  Na skutočnú životnosť má vplyv frekvencia zapínania a vypínania, ako aj prevádzkové prostredie (extrémne studené alebo horúce prostredie môže spôsobiť skrátenie životnosti).

   

  3. Kde mám použiť tyčové žiarivky?

  Veľmi obľúbený tyčový tvar je ideálny pre funkčné osvetlenie, zvyčajne pri pracovnom osvetlení alebo osvetlení veľkých priestorov, ako sú napríklad chodby alebo garáže, kde je žiarivka menej viditeľná.
   
  4. Kde mám použiť špirálovité žiarivky?

  Kompaktný špirálovitý tvar sa ideálne hodí pre menšie svietidlá a je prvou voľbou v prípade, že potrebujete vyšší svetelný výkon, aby sa priestor skutočne rozžiaril.
   
  5. Kde mám použiť žiarivku štandardného alebo dekoratívneho tvaru?

  Štandardná žiarivka (v tvare písmena A) je najznámejším tvarom, ktorý sa najlepšie hodí na vytvorenie príjemnej a útulnej atmosféry a väčšinou sa používa v stolových lampách alebo stropných svietidlách. K dispozícii sú aj rôzne dekoratívne tvary pre dekoratívnejšie svietidlá, pri ktorých je žiarivka viac viditeľná.
   
  6. Čo mám robiť, keď žiarivka prestane fungovať?

  S kompaktnými žiarivkami treba zaobchádzať
  ako so špeciálnym odpadom. Musia sa odovzdaťv miestnom zariadení na nakladanie s odpadmi.
   


  Informácie, ktoré potrebujete vedieť

  Vybrať si kompaktné žiarivky? Vysvetlíme prečo

   

   

  Energeticky úsporné svetelné zdroje sú veľmi ekonomickou voľbou.

  Spotrebúvajú až o 85 % menej energie ako klasické žiarovky a majú až 15-ročnú životnosť, takže ich len zriedka treba vymeniť.

  Ponúkajú ideálny rad funkčného osvetlenia s vysokým jasom pre rôzne priestory, ako sú napríklad pracoviská, kuchyne a obývacie izby. Ale je toho ešte viac!

  Energeticky úsporné kompaktné žiarivky Philips sa dodávajú v rôznych tvaroch a dizajnoch.

  Tiež sú k dispozícii v rôznych teplotách chromatickosti: od chladných odtieňov jasného denného svetla s osviežujúcim a energizujúcim účinkom až po teplé biele odtiene, ktoré sú útulné a ukľudňujúce.

  Stručne povedané:

  ak hľadáte jednoduchý spôsob úspory energie a zníženia účtov za osvetlenie, energeticky úsporné svetelné zdroje sú skvelou voľbou… a teraz už viete, že ponúkajú aj viac, vďaka čomu môžete vytvoriť ten správny svetelný efekt a atmosféru podľa svojej nálady.

   

  Portfólio produktov CFLi