Práve sa nachádzate na webe spoločnosti Philips lighting. K dispozícii máte lokalizovanú verziu.
Návrhy

  Nepohodlie si držíme
  od tela pomocou svetla

  Psychiatrická klinika, Nemocnica rádu sv. Jána v Jeruzaleme, Oberhausen, Nemecko


  Pozrite sa, ako svetlo uľahčuje život pacientom hospitalizovaným na psychiatrickej klinike v Oberhausene.
  Sestra prechádza chodbou psychiatrickej kliniky osvetlenou spoločnosťou Philips.

  Dosiahli sme náš cieľ,
  ktorým bolo

  vytvoriť pre našich pacientov a lekárov príjemnú a osobnú atmosféru. Účinok svetla na ľudí by sa nemal podceňovať, a preto som presvedčený, že správne využitie osvetlenia môže mať prínosný terapeutický efekt.“

   

  – Manfred Rönfeldt, technický riaditeľ, Psychiatria Oberhausen

  Izba pre pacientov na psychiatrickej klinike osvetlená spoločnosťou Philips
  Izba pre pacientov na psychiatrickej klinike osvetlená spoločnosťou Philips

  Požiadavky zákazníka


  Klinika psychiatrie, psychoterapie a psychosomatiky je zariadenie, ktoré myslí dopredu. Sídli v Nemocnici rádu sv. Jána v Jeruzaleme v Oberhausene a ponúka nemocničnú liečbu pre stovky pacientov. Klinika chcela pre pacientov vytvoriť atmosféru vyjadrujúcu starostlivosť, a preto požiadala o pomoc spoločnosť Philips.
  Sestra prechádza chodbou psychiatrickej kliniky osvetlenou spoločnosťou Philips.

  To pravé osvetlenie

   

  Od otvorenia v roku 1978 bola klinika vždy oddaná starostlivosti o pacientov. Keď oddelenie získalo možnosť rozšírenia zariadenia o ďalších 160 miestností, začalo hľadať nový systém osvetlenia. Predpokladalo sa, že príjemné osvetlenie by mohlo zahnať predstavy o desivej a neprívetivej nemocnici a mohlo by pomáhať ľuďom nazerať na kliniku ako na priateľské a prívetivé miesto.

   

  Nemocničné osvetlenie Philips vnieslo do zariadenia určité inovácie. Riaditelia kliniky sa rozhodli pre koncept „osobného osvetlenia“, ktorý umožňuje personálu a pacientom upravovať osvetlenie izieb a chodby podľa vlastných požiadaviek. Takáto miera individuálnej kontroly pacientov upokojuje a zdravotníckemu personálu pomáha ľahšie vykonávať svoju prácu.

   

  Svetlo poskytujú predovšetkým svietidlá Rotaris a Savio. Farbu svetla možno vybrať v rozsahu od 2 700 K (teplá biela) do 6 500 K (denné biele svetlo). Tieto hodnoty zodpovedajú prirodzenému svetlu v exteriéri a s ich pomocou je možné cielene upravovať hladinu melatonínu a kortizolu, čo má buď upokojujúci, alebo povzbudzujúci účinok. Intenzitu a farbu svetla možno upravovať samostatne dotykom tlačidla.

   

  Výsledkom nového nemocničného osvetlenie je, že klinika má príjemnú a prívetivú atmosféru, ktorá pomáha pacientom zostať v pokoji.

  Zbavujeme pacientov
  úzkosti

  Tím

  Manfred Rönfeldt, Psychiatria Oberhausen

  Projektový manažér

  Petra Sachse

  Architekt

  Petra Wörner

  Architekt

  Martin Sonis, K sys Krankenhaus Systemtechnik

  Montáž

  Ralf Nowack, Philips Lighting

  Poradca v oblasti osvetlenia

  Súvisiace prípadové štúdie