Práve sa nachádzate na webe spoločnosti Philips lighting. K dispozícii máte lokalizovanú verziu.
Návrhy

  Upokojujúca atmosféra,

  menšia úzkosť pacientov

  Nemocnica princeznej Alexandry,
  Harlow, Spojené kráľovstvo


  Pozrite sa, prečo je skenovanie v Nemocnici princeznej Alexandry vďaka nemocničnému osvetleniu menej stresujúce.
  Skenovanie MRI vo vyšetrovni v Nemocnici princeznej Alexandry s osvetlením pre nemocnice od spoločnosti Philips

  Odkedy používame nový skener
  s dynamickými

  svetelnými efektmi, podarilo sa nám zvýšiť počet úspešných skenovaní z 25 na približne 38 za deň.“

   

  – Suzanne Brownová, vedúci pracovníčka rádiografie

  Požiadavky zákazníka

   

  Nemocnica princeznej Alexandry je priekopníkom v starostlivosti o pacientov. Keď sa snažila znížiť mieru úzkosti u pacientov počas röntgenovania a skenovania CT, skúmala, aké možnosti ponúka technológia. Mohlo by byť odpoveďou svetlo?

  To pravé osvetlenie

   

  Nemocnice posúva starostlivosť o pacientov dopredu míľovými krokmi. Spolus s uvedením najmodernejšieho CT skenera do prevádzky hľadala nemocnica dynamické osvetlenie, ktoré by pomáhalo pacientom uvoľniť sa počas skenovania.

   

  Odpoveď ponúkol systém osvetlenia AmbiScene. Napĺňa miestnosť mäkkým a upokojujúcim svetlom, čím pomáha pacientom cítiť sa počas procedúr pohodlne. Svetlo sa môže meniť prakticky bez obmedzenia: farebne, intenzitou aj odtieňom. Jednoduchý systém ovládania umožňuje personálu kliniky jednoducho zmeniť farebnú paletu podľa potrieb situácie alebo na žiadosť pacienta. Svetlo pochádza zo svietidiel LED na nepriame osvetlenie, ktoré sú nainštalované po obvode miestnosti.

   

  „Skúsenosti ukazujú, že zdravotné procedúry, ako je napríklad skenovanie pomocou CT či MRI, môže u niektorých pacientov, predovšetkým detí, spôsobovať pocity úzkosti,“ vysvetľuje Suzanne Brownová, vedúca pracovníčka rádiografie. „Farebné svetlené efekty v miestnosti pomáhajú vytvoriť príjemnejšiu atmosféru pre pacientov. Zistili sme, že sa tak u pacientov znižuje miera úzkosti. Tieto efekty zároveň poľudšťujú toto typicky sterilné prostredie, takže aj našim rádiografom sa v ňom oveľa príjemnejšie pracuje.“

   

  Svetlo neponúka len vítané rozptýlenie, ale dá sa využiť aj na komunikáciu s pacientom – napríklad mu možno pomocou farby povedať, kedy má zadržať dych. Pracovníci zistili, že žlté svetlo im uľahčuje meranie varikóznych ciev.

  Menej stresu
  pre zdravotnícky personál

  Tím

  Nemocnica princeznej Alexandry

  Zákazník

  Webová lokalita

  Súvisiace prípadové štúdie