Práve sa nachádzate na webe spoločnosti Philips lighting. K dispozícii máte lokalizovanú verziu.
Návrhy

  Umožňujeme

  nepretržitú starostlivosť

  Klinika Asklepios
  Barmbek, Nemecko

     

  Pozrite sa, ako pomáha osvetlenie pre zdravotnícke zariadenia klinike Asklepios Barmbek poskytovať nepretržitú starostlivosť.
  Osvetlenie fasády kliniky Asklepios v Barmbeku od spoločnosti Philips Lighting

  Ako klinika Asklepios

  sme sa prihlásili

  do programu „Zelená nemocnica“. Na našich nemocničných chodbách preto používame moderné riešenie osvetlenia LED od spoločnosti Philips, ktorá je naším partnerom. Toto osvetlenie je energeticky účinné aj trvanlivé. Je to pre nás veľmi dôležité, pretože chodby musia byť osvetlené nepretržite.“

   

  – Stefan Tefke, manažér nemocnice pre technológie/nákup/logistiku/IT

  Osvetlenie od spoločnosti Philips osvetľuje chodby kliniky Asklepios v nemeckom Barmbeku.

  Požiadavky zákazníka


  Asklepios je v modernej medicíne špičkou. V celom Nemecku má 150 zdravotníckych zariadení a je najväčším prevádzkovateľom súkromných nemocníc v Európe. Keď sa pobočka v Barmbeku prihlásila do nového štátneho programu „Zelená nemocnica“, potrebovala nájsť cestu k zvýšeniu udržateľnosti bez toho, aby musela prerušiť poskytovanie nepretržitej nemocničnej starostlivosti.
  Chodby kliniky Asklepios v Barmbeku s osvetlením od spoločnosti Philips

  To pravé osvetlenie

   

  Začali sme výmenou 3 600 žiariviek nainštalovaných na chodbách za trubice MASTERLED. Vďaka svojmu jasnému a komfortnému svetlu prispievajú tieto svietidlá k jednoduchej orientácii na chodbách. Tieto trubice okrem toho ponúkajú svetlo bez blikania a majú minimálnu spotrebu energie a trikrát dlhšiu životnosť ako žiarivky. Na chodbách sme nainštalovali aj 944 zdrojov svetla LuxSpace a 577 zdrojov LuxSpace mini.

   

  Nové svietidlá prinášajú nepretržité úspory energie a mnoho rokov nevyžadujú žiadnu údržbu. Modernizácia pokračovala v kúpeľniach a na toaletách, kde sme nainštalovali 78 stropných svietidiel LuxSpace Compact Power. Na všeobecné osvetlenie ďalších priestorov sme nainštalovali 1 000 lámp MASTER LEDspot GU 5.3. Nové svietidlá poskytujú vysokokvalitné svetlo, ktoré je nutné, aby zamestnanci dobre videli, zároveň však vytvárajú pohodlnú atmosféru pre pacientov aj návštevníkov. Boli splnené všetky požiadavky na osvetlenie nemocnice, ktoré tak každý deň pomáha ľuďom v procese uzdravovania.

   

  Odkedy sme prešli na technológiu LED, spotreba energie v modernizovaných oblastiach výrazne klesla: o 1 172 290 kWh ročne (21 %). Celkové úspory nemocnice sú približne 164 120 EUR a výrazne sa znížili aj emisie CO2. Zdroje svetla LED, ktoré majú životnosť 50 000 hodín, okrem toho znižujú náklady na údržbu a minimalizujú prerušenia prevádzky.

  • MASTER LEDtube GA
   MASTER LEDtube GA
   Rad Philips MASTER LEDtube integruje LED svetelný zdroj do telesa tradičných žiariviek. Jedinečný dizajn vytvára dokonale jednotný vizuálny vzhľad, ktorý nemožno odlíšiť od tradičn...
  • MASTER LEDspot MV
   MASTER LEDspot MV
   MASTER LEDspot MV vytvára teplý zvýrazňujúci svetelný lúč blízky svetlu halogénovej alebo klasickej žiarovky, vďaka čomu je ideálny na bodové osvetlenie (hlavné komunikačné trasy, ...

  Súvisiace prípadové štúdie