Práve sa nachádzate na webe spoločnosti Philips lighting. K dispozícii máte lokalizovanú verziu.
Návrhy

  Nezabudnuteľné 
  zážitky z nakupovania

  Ted Baker,

  Glasgow, Spojené kráľovstvo

   

  Pozrite sa, ako Ted Baker vytvára v predajniach atmosféru, z ktorej zákazníci žasnú.

  Odevy v maloobchodnej predajni Ted Baker

  Snažíme sa navrhnúť
  každú predajňu,

  obchodné miesto či kanceláriu ako jedinečnú jednotku, ktorá zohľadňuje budovu a miesto, na ktorom sa nachádza. Celkový dizajn vždy venuje osobitnú pozornosť osvetleniu, pretože to má veľký vplyv na náladu v predajni.“

  – Mark Valerio, riaditeľ pre dizajn predajní, Ted Baker

  Požiadavky zákazníka

   

  Najnovšia predajňa Ted Baker v Glasgowe potrebovala jedinečné riešenie osvetlenia. Dizajnérsky tím, ktorý chcel budovu skutočne oživiť, zvažoval koncept osvetlenia, ktorý by sa v priebehu dňa menil a dopĺňal hudbu, ktorá hrá v predajni.

  To pravé osvetlenie

   

  Ted Baker nie je v oblasti špeciálneho osvetlenia žiadnym nováčikom. Tento odevný gigant považuje každú svoju predajňu za jedinečné miesto a každý interiér navrhuje tak, aby zodpovedal budove a situácii. Pre pobočku v Glasgowe hľadala spoločnosť Ted Baker dynamické riešenie osvetlenia, ktoré by mohlo spolupracovať s hudbou v predajni a vytvárať živú a vzrušujúcu atmosféru.

  „Často spolupracujeme so spoločnosťou Philips, prakticky od prvého dňa,“ hovorí Mark Valerio, riaditeľ pre dizajn predajní. „Pracujeme na tom, čo je potrebné vyriešiť. Vychádzame zo základného rozloženia osvetlenia z hľadiska estetiky a potom so spoločnosťou Philips preberáme úrovne osvetlenia, typy svietidiel a niekoľko rôznych variantov zohľadňujúcich náklady. Radi využívame technológiu LED na znižovanie spotreby energie a emisií uhlíka a na eliminovanie problémov s prístupom na miestach s vysokými stropmi.“

  Sortiment osvetlenia Philips pre maloobchod má všetko, čo potrebujeme. Systém závesných nosníkov, ktorý je doplnený vysokovýkonným stropným osvetlením eW Cove QLX, používame pre osvetlenie, ktoré má vytvárať atmosféru. Na zvýraznenie vystaveného tovaru sme použili projektory StyliD nainštalované na lište. V prednej časti predajne, v ktorej je dvojnásobná výška stropu, nebolo možné použiť osvetlenie výklenkov, a preto sme tam nainštalovali špeciálny dvojstupňový systém osvetlenia. Predajňa má teraz fantastickú atmosféru, ktorá prebúdza nadšenie v návštevníkoch a zvýrazňuje kvalitu tovaru.

  Nové osvetlenie sa ovláda pomocou ovládacieho panela s dotykovou obrazovkou, ktorý nám bol ušitý na mieru. Personál si môže vybrať z troch dynamických motívov, ktoré menia nastavenie svetla aj hlasitosť hudby, vďaka čomu možno počas dňa meniť atmosféru predajne.

  Súvisiace prípadové štúdie