Práve sa nachádzate na webe spoločnosti Philips lighting. K dispozícii máte lokalizovanú verziu.
Návrhy

  Prívetivá
  tvár

  Vytvorenie priestoru a poriadku pomocou svetla

   

  Či už cestujúci odchádzajú alebo prichádzajú, musia sa cítiť uvoľnenie a vedieť, že sú vítaní. Pripravte scénu pre kompletný zážitok pri pobyte na letisku so systémami diódového osvetlenia, ktoré vytvárajú bezpečnú a inšpirujúcu atmosféru vo všetkých priestoroch.

   

  Takisto je potrebné, aby boli dôležité nápisy a informácie ľahko čitateľné, aby sa mohli cestujúci rýchlo zorientovať, čím sa zlepšuje tok ich pohybu.


  Vytvorte pozitívny a pôsobivý zážitok pre cestujúcich, aby sa pre nich vaše letisko stalo prvou voľbou. Strana terminálu je tým miestom, kde môže zohrať významnú úlohu prvý dojem.

  Takisto je potrebné, aby boli dôležité nápisy a informácie ľahko čitateľné, aby sa mohli cestujúci rýchlo zorientovať, čím sa zlepšuje tok ich pohybu.
  Takisto je potrebné, aby boli dôležité nápisy a informácie ľahko čitateľné, aby sa mohli cestujúci rýchlo zorientovať, čím sa zlepšuje tok ich pohybu.

  Príletové a odletové haly

   

  Príletové a odletové haly môžu byť najrušnejšími časťami letiska. Pasažieri sa potrebujú zorientovať v neznámom a často chaotickom prostredí. Vhodné osvetlenie ich môže nenútene viesť do cieľa, preto by odletové priestory mali byť pohodlné a pokojné, aby v nich ľahšie ubiehal čas pri čakaní, najmä v prípade meškaní.

  Hala terminálu

  Pulty pre check-in a informačné pulty

   

  Čím lepšia je kvalita svetla, tým jednoduchšia bude interakcia pracovníkov s cestujúcimi a kontrola pasov a dokladov. Celý proces tak bude menej namáhavý a nezaberie toľko času. Rad čakajúcich sa bude posúvať plynulejšie a všetci budú pokojní a v pohode.

  Check-in

  Spojovacie priestory a travelátory

   

  V prípade letiska, ktoré je často otvorené nepretržite, predstavujú spojovacie priestory a travelátory jeho tepny. Navzájom prepájajú rôzne priestory z hľadiska logistiky.

   

  Uľahčite navigáciu na vašom letisku zreteľným označením trás, ktoré budú bez námahy viesť pasažierov z bodu A do bodu B. Nižšie úrovne svetla vytvárajú dojem pokoja v rušných spojovacích priestoroch. Jasnejšie prostredia môžu vytvoriť intenzívnejší pocit efektívnosti a rýchlosti na travelátoroch.

  Zapojenie

  Colná a pasová kontrola

   

  Bezpečnosť má zásadný význam pre spoľahlivú prevádzku vášho letiska, nehovoriac o jeho povesti. Návštevníci očakávajú, že kontrola ich dokladov prebehne rýchlo a efektívne s minimom komplikácií. Pracovníci pasovej a colnej kontroly musia zároveň pôsobiť autoritatívne a profesionálne. Správne osvetlenie môže prispievať k ich lepšej sústredenosti a zlepšuje rozpoznávanie tvárí pri colnej a pasovej kontrole, čím možno pasažierov vybavovať rýchlejším tempom a celý proces bude efektívnejší a bezpečnejší.

  Colné priestory

  Priestory bezpečnostnej kontroly

   

  Vzhľadom na zvyšujúce sa požiadavky v oblasti bezpečnosti na letiskách sa musia pasažieri podrobiť dôkladnejšej kontrole než v minulosti. Fyzická kontrola a skenovanie musia prebiehať dôstojne, aby pasažieri cítili, že sa s nimi zaobchádza s rešpektom a postupy pracovníkov kontroly sú odôvodnené. Osvetlenie zabezpečuje dobrú viditeľnosť, ktorá sa vyžaduje pri bezpečnostnej kontrole, aby jej pracovníci zostali bdelí a dohliadli na bezpečnosť všetkých pasažierov.

  Bezpečnosť

  Oblasť na vyzdvihnutie batožiny

   

  Typická oblasť na vyzdvihnutie batožiny obsahuje batožinové pásy alebo dopravníkové systémy, ktoré dávajú podanú batožinu pasažierom. Pri čakaní na batožinu po lete môžu byť pasažieri často nervózni.

   

  Riešenie s prirodzeným osvetlením, ktoré sa podobá na denné svetlo, uľahčuje orientáciu a pohodlie pasažierov, aby dokázali rýchlo nájsť správny batožinový pás a čo najrýchlejšie si prevziať svoju batožinu.

  Ako svetlo ovplyvňuje náladu cestujúcich.

  Manipulácia s batožinou

   

  Hoci manipulácia s batožinou prebieha v zákulisí, jej plynulé vybavovanie môže byť náročná a stresujúca úloha. 

   

  Riešenie s prirodzeným osvetlením, ktoré sa podobá na denné svetlo, zvyšuje komfort a pohodu pracovníkov, ktorí musia pracovať v stiesnených priestoroch. Prispieva aj k vyššej sústredenosti, zlepšuje komunikáciu a znižuje počet chýb pri manipulácii s batožinou.

  Batožina

  Riadenie letovej prevádzky

   

  Riadiaci letovej prevádzky tvoria srdce vášho letiska a sú nevyhnutní pre jeho bezpečné fungovanie. Ich úlohou je nepretržite poskytovať pilotom presné pokyny, aby lietadlá lietali bezpečne a načas. Na chyby tu nie je priestor. Dôležité je pri tom vytvoriť presne to správne prostredie, ktoré prispieva k sústredeniu a čo najviac uľahčuje vnímanie informácií zo zložitých prístrojov – v každom čase vo dne i v noci.

  Miestnosť riadenia letovej prevádzky. Ako svetlo ovplyvňuje produktivitu a náladu.

  Oblasť na nakupovanie a voľný čas

   

  Vytvárajte prispôsobené riešenia dizajnu osvetlenia, ktoré oslovia cestujúcich a zaujmú ich počas pobytu v termináli. Cielené a pútavé zážitky podporujú chuť nakupovať, zvýrazňujú kľúčové oblasti v celom priestore, prispievajú k orientácii návštevníkov a podporujú objavovanie priestorov.

  Oblasti na nakupovanie a voľný čas na letiskách

  Kancelárie a konferenčné miestnosti

   

  Kancelárie a konferenčné miestnosti sa v priebehu rokov zmenili. To, čo niekedy predstavovalo jednoúčelový priestor, sa v súčasnosti zmenilo na viacúčelové zariadenia, ktorú sú závislé od dostupnosti sofistikovaných a dynamických zdrojov – najmä osvetlenia. Zo strany organizácií sa vyžaduje ešte intenzívnejšia snaha o zabezpečenie potrieb pre rôzne činnosti a mnoho rôznych typov pracovníkov.

  Kancelárie a konferenčné miestnosti na letiskách

  Fasáda a architektúra

   

  Diódové osvetlenie ponúka bezkonkurenčnú dizajnérsku slobodu z hľadiska farieb, dynamiky, miniaturizácie, architektonickej integrácie a energetickej účinnosti – otvárajú sa tak nové možnosti pri budovaní značky a vytváraní atmosféry, napríklad dynamickou zmenou osvetlenia pomocou rôznych zvýrazňujúcich a farebných efektov. Pomocou osvetlenia architektonických prvkov fasády sa vaše letisko môže skutočne zmeniť na významný orientačný bod, živý symbol pohostinnosti.

  Architektúra a fasády letísk

  Chcete sa dozvedieť viac?

   

  V prípade otázok sa obráťte na miestne kontaktné stredisko.

  Súbory na prevzatie