Philips predstavuje svetovo najväčšiu inštaláciu svetelných textílií


Umenie nákupu: kombinácia textilu, akustiky a osvetlenia zlepšuje zážitok z nakupovania

júl 8, 2014

  • Manage your projects with MyProjects
    Use MyProjects to create, save manage and share items and projects with you colleagues and team members.

Drážďany, Frankfurt - Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), globálny líder v oblasti osvetlenia  prestavuje svetovo najväčšiu inštaláciu svetelných textílií s plochou  37 m2 v nákupnom Centrume Galeria  v Drážďanoch.


Inštalácia je vybavená dynamickými a farebnými LED umiestnenými v celej svetelnej textílii, ktorými sú tvorené panely rôznych veľkostí a textúr. Výsledkom sú eklektické a striedavé vizuálne efekty, ktoré v interiéri obchodov zlepšujú nákupné zážitky návštevníkov vstupujúcich do jedného z najlepších trojposchodových nákupných center v Európe.


Philips svetelný textil (engl.luminous textile) integruje viacfarebné LED moduly do akustických textilných panelov, čo umožňuje zobrazenie dynamického obsahu a tým aj vytvorenie atmosféry a jemného zvuku. Každý panel inštalovaný v Centrume Galeria v Drážďanoch pozostáva zo šiestich žiarivých textilných modulov s integrovanou RGB LED maticou a zahŕňa aj driver s digitálnym riadením. Modulárna konštrukcia inštalovaného zariadenia tiež ponúka špecialistom a architektom väčšiu slobodu pri návrhu osvetlenia, ale aj pri zlepšení zvukových a vizuálnych efektov vo veľkých predajných priestoroch nákupných centier, hotelov, reštaurácií  či kancelárií.


”Naša Philips inštalácia svetelných textílií (engl. luminous textile installation) je skutočným prínosom, umožňuje vytvorenie energickej a príjemnej atmosféry pre našich návštevníkov tým, že zdôrazňujú  pôsobivú veľkosť Centrumu Galeria a zároveň riadia zvukové problémy typické pre veľké interiérové priestory, " hovorí obchodný manažér Stefan Dorster.


Kombináciu textilu, akustiky a osvetlenia umožnilo partnerstvo Philips s Kvadrat Soft Cells, ktoré spojili svoje vedúce odborné znalosti v oblasti osvetlenia a zvukovo izolačných konštrukcií textílií.

  • Manage your projects with MyProjects
    Use MyProjects to create, save manage and share items and projects with you colleagues and team members.

Centrum Galerie, nákupné stredisko Drážďany

Centrum Galerie, nákupné stredisko Drážďany

Pre ďalšie informácie, prosím kontaktujte:

Shai Dewan
Philips Lighting
Tel: +31620695822
Email: shai.dewan@philips.com 
 
Bernd Glaser
Philips Lighting, Germany
Tel: +494028992263
Email: bernd.glaser@philips.com

O spoločnosti Royal Philips:

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA) je diverzifikovaná spoločnosť pre zdravie a pohodu, zameraná na skvalitnenie života ľudí pomocou zmysluplných inovácií v oblasti zdravotníctva, životného štýlu a osvetľovania. Philips so sídlom vedenia spoločnosti v Holandsku zamestnáva približne 115 000 pracovníkov pre predaj a služby vo viac ako 100 krajinách sveta. S obratom 23,3 miliárd EUR v roku 2013 je spoločnosť lídrom na trhu v oblasti kardiologickej starostlivosti, akútnej starostlivosti a domácej liečebnej starostlivosti, energeticky účinných riešení osvetlenia a nových osvetľovacích aplikácií, ako aj pánskych holiacich strojčekov a strihačov vlasov a zubnej techniky. Novinky zo spoločnosti Philips sú uverejnené na internetovej stránke www.philips.com/newscenter.