Ďalšie značky od

Nepohodlie si držíme
od tela pomocou svetla

Psychiatrická klinika, Nemocnica rádu sv. Jána v Jeruzaleme, Oberhausen, Nemecko


Pozrite sa, ako svetlo uľahčuje život pacientom hospitalizovaným na psychiatrickej klinike v Oberhausene.
Sestra prechádza chodbou psychiatrickej kliniky osvetlenou spoločnosťou Philips.

Dosiahli sme náš cieľ,
ktorým bolo

vytvoriť pre našich pacientov a lekárov príjemnú a osobnú atmosféru. Účinok svetla na ľudí by sa nemal podceňovať, a preto som presvedčený, že správne využitie osvetlenia môže mať prínosný terapeutický efekt.“

 

– Manfred Rönfeldt, technický riaditeľ, Psychiatria Oberhausen

Izba pre pacientov na psychiatrickej klinike osvetlená spoločnosťou Philips
Izba pre pacientov na psychiatrickej klinike osvetlená spoločnosťou Philips

Požiadavky zákazníka


Klinika psychiatrie, psychoterapie a psychosomatiky je zariadenie, ktoré myslí dopredu. Sídli v Nemocnici rádu sv. Jána v Jeruzaleme v Oberhausene a ponúka nemocničnú liečbu pre stovky pacientov. Klinika chcela pre pacientov vytvoriť atmosféru vyjadrujúcu starostlivosť, a preto požiadala o pomoc spoločnosť Philips.
Sestra prechádza chodbou psychiatrickej kliniky osvetlenou spoločnosťou Philips.

To pravé osvetlenie

 

Od otvorenia v roku 1978 bola klinika vždy oddaná starostlivosti o pacientov. Keď oddelenie získalo možnosť rozšírenia zariadenia o ďalších 160 miestností, začalo hľadať nový systém osvetlenia. Predpokladalo sa, že príjemné osvetlenie by mohlo zahnať predstavy o desivej a neprívetivej nemocnici a mohlo by pomáhať ľuďom nazerať na kliniku ako na priateľské a prívetivé miesto.

 

Nemocničné osvetlenie Philips vnieslo do zariadenia určité inovácie. Riaditelia kliniky sa rozhodli pre koncept „osobného osvetlenia“, ktorý umožňuje personálu a pacientom upravovať osvetlenie izieb a chodby podľa vlastných požiadaviek. Takáto miera individuálnej kontroly pacientov upokojuje a zdravotníckemu personálu pomáha ľahšie vykonávať svoju prácu.

 

Svetlo poskytujú predovšetkým svietidlá Rotaris a Savio. Farbu svetla možno vybrať v rozsahu od 2 700 K (teplá biela) do 6 500 K (denné biele svetlo). Tieto hodnoty zodpovedajú prirodzenému svetlu v exteriéri a s ich pomocou je možné cielene upravovať hladinu melatonínu a kortizolu, čo má buď upokojujúci, alebo povzbudzujúci účinok. Intenzitu a farbu svetla možno upravovať samostatne dotykom tlačidla.

 

Výsledkom nového nemocničného osvetlenie je, že klinika má príjemnú a prívetivú atmosféru, ktorá pomáha pacientom zostať v pokoji.

  • Savio TCS760/770
    Savio TCS760/770
    Produktový rad Savio s patentovaným mikrošošovkovým difúzorom predstavuje ideálnu kombináciu štýlového dizajnu a optimálneho svetelného výkonu pre pracovné ako aj základné osvetlen...

Zbavujeme pacientov
úzkosti

Tím

Manfred Rönfeldt, Psychiatria Oberhausen

Projektový manažér

Petra Sachse

Architekt

Petra Wörner

Architekt

Martin Sonis, K sys Krankenhaus Systemtechnik

Montáž

Ralf Nowack, Philips Lighting

Poradca v oblasti osvetlenia

Súvisiace prípadové štúdie