You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Nepohodlie si držíme
od tela pomocou svetla

Psychiatrická klinika, Nemocnica rádu sv. Jána v Jeruzaleme, Oberhausen, Nemecko


Pozrite sa, ako svetlo uľahčuje život pacientom hospitalizovaným na psychiatrickej klinike v Oberhausene.
Sestra prechádza chodbou psychiatrickej kliniky osvetlenou spoločnosťou Philips.

Dosiahli sme náš cieľ,
ktorým bolo

vytvoriť pre našich pacientov a lekárov príjemnú a osobnú atmosféru. Účinok svetla na ľudí by sa nemal podceňovať, a preto som presvedčený, že správne využitie osvetlenia môže mať prínosný terapeutický efekt.“

 

– Manfred Rönfeldt, technický riaditeľ, Psychiatria Oberhausen

Izba pre pacientov na psychiatrickej klinike osvetlená spoločnosťou Philips
Izba pre pacientov na psychiatrickej klinike osvetlená spoločnosťou Philips

Požiadavky zákazníka


Klinika psychiatrie, psychoterapie a psychosomatiky je zariadenie, ktoré myslí dopredu. Sídli v Nemocnici rádu sv. Jána v Jeruzaleme v Oberhausene a ponúka nemocničnú liečbu pre stovky pacientov. Klinika chcela pre pacientov vytvoriť atmosféru vyjadrujúcu starostlivosť, a preto požiadala o pomoc spoločnosť Philips.
Sestra prechádza chodbou psychiatrickej kliniky osvetlenou spoločnosťou Philips.

To pravé osvetlenie

 

Od otvorenia v roku 1978 bola klinika vždy oddaná starostlivosti o pacientov. Keď oddelenie získalo možnosť rozšírenia zariadenia o ďalších 160 miestností, začalo hľadať nový systém osvetlenia. Predpokladalo sa, že príjemné osvetlenie by mohlo zahnať predstavy o desivej a neprívetivej nemocnici a mohlo by pomáhať ľuďom nazerať na kliniku ako na priateľské a prívetivé miesto.

 

Nemocničné osvetlenie Philips vnieslo do zariadenia určité inovácie. Riaditelia kliniky sa rozhodli pre koncept „osobného osvetlenia“, ktorý umožňuje personálu a pacientom upravovať osvetlenie izieb a chodby podľa vlastných požiadaviek. Takáto miera individuálnej kontroly pacientov upokojuje a zdravotníckemu personálu pomáha ľahšie vykonávať svoju prácu.

 

Svetlo poskytujú predovšetkým svietidlá Rotaris a Savio. Farbu svetla možno vybrať v rozsahu od 2 700 K (teplá biela) do 6 500 K (denné biele svetlo). Tieto hodnoty zodpovedajú prirodzenému svetlu v exteriéri a s ich pomocou je možné cielene upravovať hladinu melatonínu a kortizolu, čo má buď upokojujúci, alebo povzbudzujúci účinok. Intenzitu a farbu svetla možno upravovať samostatne dotykom tlačidla.

 

Výsledkom nového nemocničného osvetlenie je, že klinika má príjemnú a prívetivú atmosféru, ktorá pomáha pacientom zostať v pokoji.

  • Savio TCS760/770
    Savio TCS760/770
    Produktový rad Savio s patentovaným mikrošošovkovým difúzorom predstavuje ideálnu kombináciu štýlového dizajnu a optimálneho svetelného výkonu pre pracovné ako aj základné osvetlen...

Zbavujeme pacientov
úzkosti

Tím

Manfred Rönfeldt, Psychiatria Oberhausen

Projektový manažér

Petra Sachse

Architekt

Petra Wörner

Architekt

Martin Sonis, K sys Krankenhaus Systemtechnik

Montáž

Ralf Nowack, Philips Lighting

Poradca v oblasti osvetlenia

Súvisiace prípadové štúdie