Vybudovanie
prispôsobiteľných priestorov

Planmeca,
Helsinki, Fínsko

 

Pozrite sa, ako spoločnosť Planmeca šetrí energiu a uchvacuje návštevníkov osvetlením LED pre výstavy.

Osvetlenie Philips pre výstavy využíva povrchové svetlo a vnáša do priestorov spoločnosti Planmeca modernú a štýlovú atmosféru.

Vybrali sme
moderné

riešenie, s ktorým budeme schopní udržať štýlový a módny priestor niekoľko rokov.“

 

– Jussi Ylisaari, manažér popredajných služieb, Planmeca Ltd.

Požiadavky zákazníka

 

Spoločnosť Planmeca je priekopníkom v modernom dentistickom dizajne. Jej široká ponuka technicky vyspelého dentistického vybavenia a softvéru sa dodáva do celého sveta. Na účely prestavby svojich výstavných priestorov potrebovala spoločnosť Planmeca osvetlenie pre výstavy, ktoré by zvýraznilo kvalitu a farbu jej výrobkov.

Povrchové osvetlenie od spoločnosti Philips osvetľuje výstavné priestory spoločnosti Planmeca a vytvára energeticky úspornú a pôsobivú atmosféru.
    • Spravujte svoje projekty pomocou nástroja MyProjects
      Pomocou nástroja MyProjects môžete vytvárať, ukladať, spravovať a zdieľať položky a projekty s kolegami a členmi tímu.

To pravé osvetlenie 

 

Pre spoločnosť Planmeca je vzhľad veľmi dôležitý. Jej výrobky sú farbisté a často prispôsobené tak, aby vyhovovali potrebám kupujúceho. Znamená to, že počas niekoľkých mesiacov sa výrobky vystavené vo výstavnej miestnosti môžu veľmi podstatne zmeniť. Bolo preto dôležité, aby svetlá dokázali zdôrazniť kvalitu a farbu výrobkov a v prípade potreby sa prispôsobiť novému dizajnu.

 

V streche a stenách výstavných priestorov boli svetlá ColorGraze „ukryté“ za dosky z barrisolu, čo je materiál, ktorý prepúšťa svetlo. Znamená to, že dosky jasne žiaria a vytvárajú jedinečnú a modernú atmosféru, no divák v skutočnosti nevidí na povrchu žiadny svetelný zdroj. Dotykové ovládacie prvky umožňujú premieňať svetlo stlačením jediného tlačidla. Spoločnosť Planmeca tak môže osvetlenie jednoducho stlmiť počas prednášok, keď je potrebné dobre vidieť detailné röntgenové snímky.

 

Pre všeobecné stropné osvetlenie boli vybrané svietidlá LuxSpace, pretože poskytujú jasné a osviežujúce svetlo, ktoré veľkolepým spôsobom zdobí všadeprítomný biely povrch. Nad vystavenými výrobkami vytvárajú bodové svietidlá StyliD svetelný efekt, ktorý pripomína galériu výtvarného umenia. Výsledkom je, že farebný a elegantný dizajn jednotlivých vystavených predmetov starostlivo zvýrazňuje neoslňujúce svetlo LED.

 

Nový systém má síce väčší počet svietidiel, ale spotreba energie je vďaka využitiu technológie LED oveľa nižšia. K ďalším úsporám dochádza aj automatickým stlmením svetiel v noci.

  • ColorGraze EC Powercore
    Niektoré exteriérové architektonické detaily vyžadujú jemné vyplnenie priestoru svetlom. V produkte Graze EC Powercore sa tento výkon spája s osvedčeným a trvalým dizajnom radu pro...

Predvádzanie výrobkov
v najlepšom svetle

Tím

Planmeca LTD

Zákazník
Webová lokalita

Súvisiace prípadové štúdie

You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website