Ďalšie značky od

Menej stresu 
počas pôrodu

Nemocnica Nordsjællands,

Hillerød, Dánsko

 

Pozrite sa, ako nemocničné osvetlenie pomáha nastávajúcim matkám v nemocnici Nordsjællands v Dánsku.

Sestra a dieťa v pôrodnej miestnosti v nemocnici Nordsjællands

Celé to vlastne prebehlo
veľmi dobre.

Bolo to ako vojsť do iného sveta, do nejakej bezpečnej bubliny. Pomohli rady týkajúce sa dýchania – teraz ma aj pohľad na stenu zvádza k tomu, aby som začala s dýchacími technikami. Neuveriteľné. Uvoľníte sa a prežívate daný okamih.“

– Pacientka z nemocnice
Izba pre pacientky osvetlená naoranžovo
Izba pre pacientky osvetlená namodro

Požiadavky zákazníka

 

Nemocnica Nordsjællands sa stará o nové matky. Ústav sa im snaží bolestivú skúsenosť s pôrodom uľahčiť a minimalizovať ich stres, a preto hľadal spôsoby, ako proces príchodu detí na svet zlepšiť pomocou svetla a zvuku. V spolupráci so spoločnosťami Philips a Wavecare vytvorila nemocnica dve špeciálne pôrodné miestnosti.

Dieťa v nemocnici Nordsjællands

To pravé osvetlenie

 

Nové pôrodné miestnosti boli vytvorené v rámci projektu inovatívnej spolupráce verejného a súkromného sektora (PPI). Nemocnica dúfala, že pomocou upokojujúceho svetla a hudby by sa miera stresu počas pôrodu mohla znížiť. Inštalácia bola okrem toho navrhnutá tak, aby pomáhala ženám správne dýchať s pomocou svetelnej vizualizácie, ktorou sa môžu riadiť.
 

„Oddelenie chcelo odstrániť z pôrodných miestností všetko 'nemocničné',“ hovorí Bjørn Wennerwald, manažér projektu zo spoločnosti Wavecare. „Naším cieľom bolo vytvoriť prostredie podobné kúpeľom a domnievali sme sa, že nová technológia Luminous Textile od spoločnosti Philips by k tomu prispela. Znamenalo to, že projekt mal využiť aj rozsiahle skúsenosti spoločnosti Philips s dynamickým osvetlením.“
 

Zmyslové zážitky boli rozdelené do troch fáz, ktoré kombinujú farebné svetlo, upokojujúce zvuky a pohyblivé obrazy. Pozostávajú z programu na privítanie, dýchacieho programu a relaxačného programu. S novým systémom sa ženy ľahšie uvoľnia a viac sa sústredia na dýchanie. „Všetky ženy, ktoré tu rodili, boli s prostredím veľmi spokojné,“ hovorí sestra Metter Monsrud.

Nielenže audiovizuálne systémy ženy počas pôrodu upokojujú, ale o menšom napätí hovorí aj personál nemocnice. Všetky svietidlá LED majú nízku spotrebu energie a ich životnosť 50 000 hodín minimalizuje nutnosť údržby a náklady na materiál.

Luminous Textile

Steny, ktoré jasne žiaria farbami a svetlom

Zobraziť produkt

Súvisiace prípadové štúdie