You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Menej stresu 
počas pôrodu

Nemocnica Nordsjællands,

Hillerød, Dánsko

 

Pozrite sa, ako nemocničné osvetlenie pomáha nastávajúcim matkám v nemocnici Nordsjællands v Dánsku.

Sestra a dieťa v pôrodnej miestnosti v nemocnici Nordsjællands

Celé to vlastne prebehlo
veľmi dobre.

Bolo to ako vojsť do iného sveta, do nejakej bezpečnej bubliny. Pomohli rady týkajúce sa dýchania – teraz ma aj pohľad na stenu zvádza k tomu, aby som začala s dýchacími technikami. Neuveriteľné. Uvoľníte sa a prežívate daný okamih.“

– Pacientka z nemocnice
Izba pre pacientky osvetlená naoranžovo
Izba pre pacientky osvetlená namodro

Požiadavky zákazníka

 

Nemocnica Nordsjællands sa stará o nové matky. Ústav sa im snaží bolestivú skúsenosť s pôrodom uľahčiť a minimalizovať ich stres, a preto hľadal spôsoby, ako proces príchodu detí na svet zlepšiť pomocou svetla a zvuku. V spolupráci so spoločnosťami Philips a Wavecare vytvorila nemocnica dve špeciálne pôrodné miestnosti.

Dieťa v nemocnici Nordsjællands

To pravé osvetlenie

 

Nové pôrodné miestnosti boli vytvorené v rámci projektu inovatívnej spolupráce verejného a súkromného sektora (PPI). Nemocnica dúfala, že pomocou upokojujúceho svetla a hudby by sa miera stresu počas pôrodu mohla znížiť. Inštalácia bola okrem toho navrhnutá tak, aby pomáhala ženám správne dýchať s pomocou svetelnej vizualizácie, ktorou sa môžu riadiť.
 

„Oddelenie chcelo odstrániť z pôrodných miestností všetko 'nemocničné',“ hovorí Bjørn Wennerwald, manažér projektu zo spoločnosti Wavecare. „Naším cieľom bolo vytvoriť prostredie podobné kúpeľom a domnievali sme sa, že nová technológia Luminous Textile od spoločnosti Philips by k tomu prispela. Znamenalo to, že projekt mal využiť aj rozsiahle skúsenosti spoločnosti Philips s dynamickým osvetlením.“
 

Zmyslové zážitky boli rozdelené do troch fáz, ktoré kombinujú farebné svetlo, upokojujúce zvuky a pohyblivé obrazy. Pozostávajú z programu na privítanie, dýchacieho programu a relaxačného programu. S novým systémom sa ženy ľahšie uvoľnia a viac sa sústredia na dýchanie. „Všetky ženy, ktoré tu rodili, boli s prostredím veľmi spokojné,“ hovorí sestra Metter Monsrud.

Nielenže audiovizuálne systémy ženy počas pôrodu upokojujú, ale o menšom napätí hovorí aj personál nemocnice. Všetky svietidlá LED majú nízku spotrebu energie a ich životnosť 50 000 hodín minimalizuje nutnosť údržby a náklady na materiál.

Luminous Textile

Steny, ktoré jasne žiaria farbami a svetlom

Zobraziť produkt

Súvisiace prípadové štúdie