Ďalšie značky od

Dynamický

odraz

Archívy regiónu Rhône  Lyon, Francúzsko  

 

Pozrite sa, ako spoločnosť Les Eclaireurs vytvára pomocou technológie LED dynamický odraz nad zlatým materiálom archívov regiónu Rhône.

Archívy regiónu Rhône – Les Eclaireurs © Renaud Araud, fotograf

Predstavovali
sme si,  

že by svetlo mohlo symbolicky prechádzať budovou, aby pôsobilo ako doplnok projekcie nad študovňou.“


- Lucas Goy, dizajnér osvetlenia v spoločnosti Les Eclaireurs, Lyon, Francúzsko

Archívy regiónu Rhône – Les Eclaireurs © Renaud Araud, fotograf

Požiadavky zákazníka


Nové archívy regiónu Rhône (Archives Départementales), ktoré sa nachádzajú na juh od hlavnej stanice v Lyone, tvoria súčasť obchodnej štvrte Part Dieu. Majú strategickú pozíciu, ktorá dopĺňa nový mestský priestor rozkladajúci sa pozdĺž železnice.
Archívy regiónu Rhône – Les Eclaireurs © Renaud Araud, fotograf

To pravé osvetlenie

 

Francúzske predpisy vyžadujú, aby bolo 1 % stavebných nákladov pri stavbe novej budovy venované vytvoreniu umeleckého diela, a preto lyonské štúdio Les Eclaireurs, ktoré sa zaoberá dizajnom osvetlenia, navrhlo stálu inštaláciu umeleckého osvetlenia.

 

Predstavovali sme si, že by svetlo mohlo symbolicky prechádzať budovou a cez kovové lamely protislnečných clôn, aby pôsobilo ako doplnok projekcie nad študovňou. Na tento účel sme sa rozhodli využiť pole LED svetiel na vytvorenie dynamického odrazu nad zlatým materiálom. Tieto LED svetlá sú naprogramované do veľkej dvojrozmernej matice a vytvárajú vlny zlatého podsvietenia.

 

Svietidlá e-Graze Powercore s kombináciou LED svetiel s teplou bielou a oranžovou farbou boli použité na zabezpečenie dynamiky fasády a tlmené osvetlenie srdca hlavnej fasády, keď je budova v pokoji. „Tieto svietidlá boli vybrané pre svoju účinnosť, skvelú konzistenciu a jednoduchosť inštalácie vďaka priebežnému prekáblovaniu, ktoré zahŕňa prívod napájania aj signál DMX,“ hovorí Lucas Goy. K týmto svetelným poliam, ktoré sú pripevnené k mriežkam údržbových rámp, je ľahký prístup a možno ich jednoducho nastavovať.

  • eW Profile Powercore
    eW Profile Powercore
    eW Profile Powercore je svietidlo LED napájané priamo zo siete, ktoré sa montuje pod pohľady a slúži na bežné pracovné osvetlenie a osvetlenie výkladov. Svietidlo eW Profile Powerc...

Súvisiace prípadové štúdie