Ďalšie značky od

Osvetlenie kancelárií: predstavujeme vám

ekologickejšie

správanie

Kancelária spoločnosti Apator S.A, Ostaszewo, Poľsko

 

Zistite, ako sa spoločnosť Apator S.A správa ekologickejšie vďaka inteligentnému osvetleniu kancelárií a automatizovanému riadeniu žalúzií.

Osvetlenie nerozdelených kancelárií v spoločnosti Apator v Poľsku pomocou riešení osvetlenia Philips

Naše rozhodnutie vybrať si
integrovaný systém

Philips a Somfy bolo založené prevažne na potvrdených údajoch, ktoré ukazujú, ako by nám technológia mohla pomôcť znížiť naše náklady na energie. Hoci je systém mimoriadne pokročilý, pokiaľ ide o technológiu, je jednoduchý a intuitívne sa používa. Sme tiež maximálne spokojní s komfortom a flexibilitou osvetlenia, ktoré nám toto riešenie ponúka. Je to presne to, čo potrebujeme. Musím tiež povedať, že vďaka profesionalite technikov zo spoločností Philips a Somfy bola naša spolupráca počas implementácie bezproblémová.“

 

– Janusz Niedźwiecki, predseda správnej rady spoločnosti Apator S.A.

Systém riadenia žalúzií integrovaný s riadiacim systémom Somfy animeo IB a Philips Dynalite
Uvoľnená atmosféra v oddychových priestoroch kancelárie

Požiadavky zákazníka

 

Spoločnosti Apator S.A sa začalo dariť, a preto potrebovala väčšie priestory. Po presťahovaní niektorých kľúčových divízií do nových priestorov v meste Ostaszewo bolo ďalším krokom prispôsobenie technológie kancelárií ich modernizovaného podniku. Spoločnosť Apator S.A sa pustila do spolupráce so spoločnosťou Philips a požiadala ju o renováciu svojich systémov osvetlenia, ktorej výsledkom malo byť zníženie spotreby energie o 30 %.

To pravé osvetlenie

 

Ľuďom v spoločnosti Apator S.A nie sú inovácie cudzie. Ich uznávaní inžinieri vyrábajú špičkové meracie zariadenia, ktoré sa takmer výlučne vyrábajú zo súčastí vyrábaných samotnou spoločnosťou. Po presťahovaní do priestorov s plochou takmer 1 500 metrov štvorcových bol ich nový podnik vybavený viacerými modernými technológiami, automatizačnými systémami a riešeniami na riadenie výrobných procesov. Pri hľadaní spôsobu modernizácie svojich kancelárii podobným spôsobom sa spoločnosť Apator obrátila na spoločnosť Philips, aby jej pomohla nájsť vhodné riešenie osvetlenia.


Prevratná technológia osvetlenia pomohla na dvoch frontoch. Na osvetlenie priestoru kancelárií boli použité energeticky úsporné svietidlá DayZone a PowerBalance, ktoré vytvárajú vysokokvalitné a príjemné svetlo s nízkou spotrebou energie. Na dosiahnutie maximálnej kontroly nad konceptom osvetlenia bol nainštalovaný systém Philips Dynalite. Toto nastavenie riadiaceho systému, ktorý je integrovaný so systémom na riadenie žalúzií Somfy animeo IB+, zachováva úrovne tepla a svetla snímaním množstva prirodzeného svetla, ktoré vstupuje do kancelárií zvonka.  Systém potom zodpovedajúcim spôsobom nastavuje jas svietidiel a otvára alebo zatvára žalúzie, aby sa klimatizácia a umelé svetlo nepoužívali viac, než je potrebné.


Tým sa však úspory nekončia. Snímače pohybu v miestnostiach, ktoré zisťujú prítomnosť ľudí, stlmia a nakoniec úplne vypnú osvetlenie, ak sa v miestnostiach nikto nenachádza, čím zabraňujú plytvaniu energiou. Tento inteligentný riadiaci systém umožňuje používateľom aj manuálne nastavenie svetiel a žalúzií. Vďaka týmto vylepšeniam sa v priestore kancelárií dosiahol optimálny vizuálny a teplotný komfort, ktorý možno riadiť pomocou jednoduchého a prehľadného rozhrania. A nielen to – technológie spoločnosti Philips pomohli spoločnosti Apator S.A dosiahnuť jej ciele v oblasti spotreby energie a znížiť prevádzkové náklady aj emisie CO2.

 

Zlepšenie udržateľnosti ešte nikdy nebolo také jednoduché. Vďaka snímačom denného svetla a pohybu teraz riadiaci systém Dynalite zabezpečuje, že svetlá sa nikdy nezapínajú tam, kde nie sú potrebné, čo zabraňuje plytvaniu energiou.

  • DayZone
    DayZone
    Pri všeobecnom osvetlení kancelárií sa zákazníci snažia využívať výhody, ktoré ponúka technológia LED – trvalé riešenia a svieži, pútavý dizajn, ktorý neznižuje vizuálny komfort.Na...
  • PowerBalance gen2
    PowerBalance gen2
    Pokiaľ ide o osvetlenie kancelárskych priestorov pomocou svietidiel LED, ľudia sú zvyčajne ochotní investovať do životnosti svietidiel za predpokladu, že sa im tieto investície vrá...

Súvisiace prípadové štúdie